Зв'язатися з нами
Search
Exact matches only
Search in title
Search in content
Search in excerpt
Search in comments
Filter by Custom Post Type

/ Реєстрація

Передбачається, що рекордні обсяги виробництва зернових забезпечать достатню пропозицію на ринках у 2021–2022 рр.

Назад до всіх новин

Прогноз ФАО щодо світового виробництва зернових у 2021 році був знижений порівняно з показником листопадового прогнозу на 2,1 млн. тонн і тепер становить 2 791 млн. тонн, однак він, як і раніше, на 0,7 відсотка (19,2 млн. тонн) перевищує показник виробництва минулого року та є новим рекордним рівнем. Зниження прогнозних оцінок порівняно з минулим місяцем стало результатом незначного очікуваного скорочення виробництва зернових у світі внаслідок зниження прогнозних показників виробництва ячменю та сорго, яке, однак, було надмірно компенсовано переглядом у бік збільшення прогнозів світового виробництва кукурудзи у зв’язку з вищим, ніж очікувалося, врожаєм в Україні та у Сполучених Штатах Америки. Водночас прогнози, як і раніше, вказують на те, що обсяг виробництва фуражних зернових у світі перевищить торішні показники на 1,4 відсотка і становитиме 1 503 млн тонн. Що стосується пшениці, то поточна інформація, що надходить з Бразилії та Сполученого Королівства Великобританії та Північної Ірландії, вказує на нижчий, ніж очікувалося раніше, урожай, внаслідок чого прогнози світового виробництва були дещо знижені до 769,6 млн тонн, підтверджуючи припущення про скорочення виробництва порівняно із минулим роком на 1 відсоток. Незважаючи на те, що раніше ФАО прогнозувала деяке зниження обсягів виробництва рису в Пакистані у зв’язку з дефіцитом води у низці провінцій, згідно з офіційними оцінками у цьому сільгоспсезоні очікується рекордний урожай цієї культури. У поєднанні з підвищенням прогнозу по Сполучених Штатах Америки, виходячи з очікуваної вищої врожайності, цей переглянутий показник певною мірою компенсує менш оптимістичні прогнози щодо Таїланду, зумовлені повенями у вересні–жовтні, а також щодо Бангладеш у зв’язку з деяким зниженням обсягу основного врожаю. порівняно з колишніми прогнозами. В результаті виробництво рису у світі в 2021 році, як і раніше, очікується на рівні близько 518 млн тонн (у перерахунку на обвалене зерно), що на 0,9 відсотка перевищує минулорічний показник і є новим рекордним рівнем.

У країнах північної півкулі посівна кампанія озимої пшениці 2022 року завершується за в цілому сприятливих погодних умов. У Європейському Союзі стан культур добрий – особливо після дощів, що пройшли в країнах Східної Європи, які розвіяли колишні побоювання щодо дефіциту вологи в ґрунті; при цьому передбачається, що площі під пшеницею будуть незмінними порівняно з минулим; однак можливе їхнє деяке скорочення під впливом конкуренції з боку ріпаку. У Сполучених Штатах Америки відзначаються середні темпи посівної кампанії озимої пшениці врожаю 2022 року, за попередніми прогнозами, посівні площі можуть бути збільшені приблизно на 5 відсотків через очікуване зростання цін. У Російській Федерації та в Україні передбачається, що посівні площі під пшеницею будуть більшими, ніж у середньому за останні п’ять років, хоча на хід посівної вплинув недостатній вміст вологи у ґрунті. На Близькому Сході дефіцит опадів на початку сільгоспсезону негативно позначився на прогнозах виробництва у низці країн; однак у країнах Далекого Сходу Азії, включаючи Індію, прогнози виробництва сприятливі через високі ціни урядових програм допомоги.

У країнах південної півкулі триває посівна кампанія фуражних зернових культур урожаю 2022 року. Щодо Південної Америки, то, згідно з офіційними прогнозами, в Аргентині та Бразилії очікується рекордне розширення площ під кукурудзу, що зумовлено високими внутрішніми цінами; а загалом сприятливий прогноз погодних умов також сприяє сприятливішим видам на врожай. У Південній Африці очікується збільшення посівних площ під кукурудзою до вище середнього показника, оскільки фермери виходять із перспектив стійко високих цін та сприятливих прогнозів погоди; проте передбачається деяке зниження обсягів виробництва, порівняно з минулим роком.

Більш детально: http://www.fao.org

Ще новини

Зв'язатися з нами

© Асоціація
виробників, переробників та експортерів зерна
, 1997-2021.
При цитуванні і використанні будь-яких
матеріалів посилання на Українську зернову
асоціацію обов'язкове. При використанні в
інтернет обов'язкове так само гіперпосилання
на http://uga.ua Розробка сайту