Зв'язатися з нами
Search
Exact matches only
Search in title
Search in content
Search in excerpt
Search in comments
Filter by Custom Post Type

/ Реєстрація

Нерівномірний баланс: в ЄС готують специфічне рішення щодо експорту з України, – FT

Назад до всіх новин

Пропозиція має надійти цього тижня, заявив комісар з питань торгівлі ЄК.

Польща домоглася поступок від Євросоюзу у питання захисту свого та межуючих з нею ринків сільськогосподарської продукції від зерна України.

Йдеться про специфічні гарантії, які планує запропонувати Європейська комісія вже наступного тижня. Про це йдеться у репортажі Financial Times.

Згаданий “запобіжник” виглядає наступним чином: Брюссель контролюватиме приплив сільськогосподарської продукції з України, якщо вона загрожуватиме зниженню цін у Польщі та інших сусідніх країнах.

Відповідні гарантії безпеки хочуть задіяти, коли Україна отримає повний доступ на ринки країн ЄС (наразі Польща та Угорщина в односторонньому порядку блокують свої ринки), уточнив комісар з питань торгівлі ЄК Валдіс Домбровскіс. Він акцентував, що йдеться про “специфічні для кожної країни захисні заходи”.

“Ми будемо розглядати, як ми можемо надати додаткові гарантії Польщі та іншим країнам-членам, і одним зі способів зробити це є запровадження захисних заходів для конкретних країн”, – сказав він.

Домбровскіс також вказав, що наразі регіональний вплив від експорту української сільськогосподарської розподілений дуже нерівномірно. “Його відчувають насамперед найближчі сусідні країни, тоді як для ринку ЄС в цілому [він] не створює значних перешкод”, – прокоментував комісар з питань торгівлі ЄК.

Домбровскіс уточнив, що ембарго з боку Польщі триватиме до червня 2025 року. Пропозиції щодо гарантій захисту спершу має ухвалити Європейський парламент та більшість країн-членів ЄС, лише потім, по завершенню ембарго, торговельний бар’єр можна буде зняти за новими умовами, повідомляє FT.

Зараз ввести мито на зерно з України вимагають 5 країн ЄС

Офіційно до Європейської комісії із закликом ввести мито на українське зерно зверталися профільні міністри 5 країн блоку: Болгарії, Польщі, Словаччини, Угорщини та Румунії.

За словами глави Мінсільгоспу Угорщини, їхні країни втратили ринки збуту через активний експорт продукту з України. Фермери мають збитки, тому ЄС має втрутитися та врегулювати ринкову проблему, акцентував чиновник.

https://www.unian.ua

Коротко

Ще новини

Благодійний фонд Зв'язатися з нами

© Всеукраинская общественная организация производителей, переработчиков и экспортеров зерна, 1997-2024.
При цитировании и использовании любых
материалов ссылка на Украинскую зерновую
ассоциацию обязательна.При использовании в
интернет обязательна так же гиперссылка
на http://uga-port.org.ua Розробка сайту