Зв'язатися з нами
Search
Exact matches only
Search in title
Search in content
Search in excerpt
Search in comments
Filter by Custom Post Type

/ Реєстрація

ABARES суттєво підвищив прогнози врожаю пшениці, ячменю та каноли в Австралії

Назад до всіх новин

Австралійське бюро сільськогосподарської економіки та наук про ресурси (ABARES) 2 грудня оприлюднило оновлений квартальний звіт, у якому значно підвищило прогнози врожаю основних зимових культур сезону 2025/26. Збір пшениці оцінюється у 35,6 млн тонн (+1,9 млн т до вересневого прогнозу), ячменю — у рекордні 15,7 млн тонн (+1,1 млн т), а каноли — у 7,2 млн тонн (+782 тис. т). Загальний обсяг зимових культур сягне 66,3 млн тонн — це другий результат в історії країни.

Пшеничний врожай стане третім за велистю після рекордних 40,5 млн т у 2022/23 та 36,2 млн т у 2021/22 роках. Ячмінь перевершить попередній рекорд 2020/21 років (14,65 млн т), а канола поступиться лише історичному максимуму 2022/23 років (8,44 млн т). Такі корективи стали можливими завдяки своєчасним весняним дощам і м’якій весні у більшості регіонів.

Особливо вражаючі результати очікують у Західній Австралії: завдяки рівномірним дощам і м’якому весняному періоду середня врожайність досягла рекордних показників, а загальний збір зимових культур стане другим в історії штату. У Квінсленді та північній частині Нового Південного Вельсу сезон також видався сприятливим — Квінсленд покаже другий результат за обсягом виробництва зимових культур.

Натомість південна частина Нового Південного Вельсу постраждала від дефіциту опадів у критичний період наливу зерна, через що врожайність знизилася, а загальний збір штату скоротиться на 10 % порівняно з минулим роком. Винятком стали Південна Австралія та Вікторія: після невдалого старту сезону дощова зима й м’яка весна забезпечать стрибок виробництва на 63 % і 17 % відповідно.

Позитивна ревізія прогнозів стала можливою саме завдяки сприятливим весняним умовам у більшості ключових регіонів вирощування. Єдиними зонами, де потенціал врожаю не було реалізовано повністю, залишилися південний Новий Південний Вельс та окремі райони північного сходу Південної Австралії.

Загалом сезон 2025/26 підтверджує статус Австралії як одного з найпотужніших світових експортерів зернових та олійних культур: навіть за неоднорідних умов країна демонструє здатність збирати один із найбільших врожаїв в історії, що суттєво посилить її позиції на глобальному ринку у 2026 році.

https://ukragroconsult.com

Ще новини

Благодійний фонд Зв'язатися з нами

© Асоціація виробників,
переробників та експортерів зерна
, 1997-2025.
При цитуванні і використанні будь-яких матеріалів
посилання на Українську зернову асоціацію обов'язкове.
При використанні в інтернет обов'язкове так само
гіперпосилання на https://uga.ua Розробка сайту