Зв'язатися з нами
Search
Exact matches only
Search in title
Search in content
Search in excerpt
Search in comments
Filter by Custom Post Type

/ Реєстрація

Фрахтові ставки на новому чорноморському гуманітарному шляху до/з українських портів впали

Назад до всіх новин

Новий коридор уздовж західного узбережжя чорного моря, яким тепер Україна експортує зерно та залізну руду та інші товари, швидко розвивається. Принаймні фрахтові ставки на суднах тут різко впали за останні тижні, повідомляє Reuters.

На думку представників українського уряду, вартість перевезень цим маршрутом буде зменшуватися і надалі. Його почали використовувати лише у серпні, на початку мало хто вірив у перспективи, відзначають фахівці. Та з’ясувалося, що коридор цілком спроможний функціонувати.

«Ідуть нові судна. Кожен фермер найближчим часом зможе відчути, що логістика за рахунок цього маршруту має подешевшати, а відповідно збільшиться (рентабельність) зерна», – сказав міністр аграрної політики України Микола Сольський.

За його словами, транспортні послуги тут за останні 2-3 тижні подешевшали на 30-40%. Поки що і нинішні ціни виглядають достатньо високими, однак міністр сповнений оптимізму. Принаймні уже починає працювати нова система страхування, без якої перевезення не стали б можливими.

Очікується, що в 2023 році Україна збере 79 мільйонів тонн зернових і олійних, а в 2023/24 роках експортний профіцит складе близько 50 мільйонів тонн.

Джерело: https://logist.fm/

Коротко

Ще новини

Благодійний фонд Зв'язатися з нами

© Всеукраинская общественная организация производителей, переработчиков и экспортеров зерна, 1997-2024.
При цитировании и использовании любых
материалов ссылка на Украинскую зерновую
ассоциацию обязательна.При использовании в
интернет обязательна так же гиперссылка
на http://uga-port.org.ua Розробка сайту