Зв'язатися з нами
Search
Exact matches only
Search in title
Search in content
Search in excerpt
Search in comments
Filter by Custom Post Type

/ Реєстрація

Зниження ціни на нафту тисне на ринки рослинних олій

Назад до всіх новин

Попри запровадження США санкцій проти Ірану на ринку нафти триває падіння цін, які за три останні сесії втратили 3,6% та опустилися до 72,29 $/барель, оновивши багатомісячний мінімум. З початку тижня нафта марки Brent подешевшала на 6,1%, WTI – на 5,8%. Скорочення поставок з Ірану компенсувало збільшення видобутку нафти в Саудівській Аравії та Лівії. Країни ОПЕК в жовтні збільшили щоденний видобуток на 430 тис барелів до 33,3 млн барелів/добу, що стало найвищим показником з листопада 2016 року.

Під тиском ринку нафти та на тлі сезонного зростання виробництва ціни на пальмову олію також знижуються.

За оцінками Індонезійської асоціації пальмової олії (GAPKI), у 2019 році світове виробництво пальмової олії в порівнянні з попереднім роком виросте до 51,6 млн т, зокрема, в Малайзії – з 19,6 до 20,2 млн т, Індонезії – з 39,8 до 42 млн т. В листопаді – грудні світові запаси сягнуть найвищого рівня, а далі почнуть скорочуватися завдяки зменшенню виробництва.

На тлі нарощування виробництва ф’ючерси на пальмову олію на біржі в Куала-Лумпурі опустилися до 514,79 $/т, що є 3-річним мінімумом.

Експерти вважають, що внаслідок дефіциту сої на внутрішньому ринку Китай збільшить попит на пальмову олію. Купівлю може активізувати й Індія, яка планує знизити імпортне мито на малайзійську пальмову олію з 44% до 40% та рафіновану – з 54% до 45% після підписання угоди про вільну торгівлю AIFTA.

Після заяви Трампа про успішні переговори з Китаєм, ф’ючерси на соєву олію в Чикаго виросли на 2,3% до 621,7 $/т.

Ринок соняшникової олії залишається під тиском сусідніх ринків соєвої та пальмової олії, а також збільшенням врожаю соняшнику в Україні та Росії. За тиждень ціна попиту на вітчизняну соняшникову олію для поставок в листопаді-грудні опустилася на 5-7 $/т до 640-645 $/т, що на 25-30 $/т поступається рівню вересня. Не виправдалися сподівання на збільшення попиту з боку Китаю, який наразі наростив імпорт пальмової олії.

https://graintrade.com.ua

Ще новини

Зв'язатися з нами

© Асоціація
виробників, переробників та експортерів зерна
, 1997-2018.
При цитуванні і використанні будь-яких
матеріалів посилання на Українську зернову
асоціацію обов'язкове. При використанні в
інтернет обов'язкове так само гіперпосилання
на http://uga.ua Розробка сайту