Зв'язатися з нами
Search
Exact matches only
Search in title
Search in content
Search in excerpt
Search in comments
Filter by Custom Post Type

/ Реєстрація

Україна повинна отримати статус річкової держави – Криклій

Назад до всіх новин

Україна повинна отримати статус річкової держави, додавши його до статусу морської держави. Про це заявив міністр інфраструктури Владислав Криклій, повідомляє прес-служба Мінінфраструктури.

 «У цьому році потрібно зробити все можливе, щоб річка нарешті пішла, і активно розвивалися перевезення внутрішніми водними шляхами. Тому що в останні роки було досить багато зустрічей і обговорень щодо законопроекту про річку, але розвиток річки між тим йшов виключно зусиллями бізнесу. Тому пора переходити від слів до справи, від дискусій щодо проекту закону про внутрішній водний транспорт до його імплементації. Ухвалення закону про річку дасть необхідну законодавчу базу для розкриття величезного потенціалу перевезень внутрішніми водними шляхами, залучення інвестицій для модернізації річкової інфраструктури. Україна в світі відома як морська держава, але, на жаль, мало хто знає про унікальний транзитно-логістичний потенціал її річок. Тому Україна повинна отримати статус річкової держави, додавши його до статусу морської держави», – сказав Криклій в ході форуму з розвитку внутрішніх водних шляхів «Річковий Форум 2020: вантажі, перевізники, термінали» у четвер, 5 березня.

Міністр інфраструктури зауважив, що нарешті-то є повна підтримка і комунікація з Верховною Радою України та профільним Комітетом з питань транспорту та інфраструктури. «Законопроект («Про внутрішній водний транспорт») підтриманий і рекомендований до першого читання. Розраховуємо, що він буде проголосований як можна швидше, і між першим і другим читанням ми не зупинимося в дискусіях. І скоро річкова галузь отримає сучасну законодавчу базу», – підкреслив він.

За словами Криклія, закон про річку також сприятиме відновленню міжнародного водного шляху Е-40, який повинен з’єднати Балтійське і Чорне море і дасть додатково мінімум 5-7 млн ​​тонн вантажів та 50 тис. контейнерів щорічно.

Водний шлях Е-40 – маршрут довжиною більше 2 тис. кілометрів, що проходить по території Польщі, Білорусі, України. Робота над проектом «Відновлення магістрального водного шляху Е-40 на ділянці Дніпро – Вісла» розпочався в 2014 році. Проект передбачає, що водний шлях стане новим торговим маршрутом між портами Балтійського і Чорного морів.

https://ports.com.ua

Коротко

Ще новини

Зв'язатися з нами

© Всеукраинская общественная организация производителей, переработчиков и экспортеров зерна, 1997-2020.
При цитировании и использовании любых
материалов ссылка на Украинскую зерновую
ассоциацию обязательна.При использовании в
интернет обязательна так же гиперссылка
на http://uga-port.org.ua Розробка сайту