Зв'язатися з нами
Search
Exact matches only
Search in title
Search in content
Search in excerpt
Search in comments
Filter by Custom Post Type

/ Реєстрація

Ціни на сою зростають завдяки активному попиту

Назад до всіх новин

В понеділок фֹ’ючерси на соєвий шрот на Далянській товарній біржі в Китаї подорожчали на 2,5% до рекордних 501,37 $/т (3457 юанів/т) на тлі скорочення запасів у переробників та невизначеності з імпортом сої з США.

Зазвичай в цей період збільшуються поставки сої з США, оскільки запаси олійної в Південній Америці скорочуються. Проте імпортне мито 25% та загострення торговельної війни стримують імпорт американської сої.

Завдяки активному попиту з боку Китаю ціна на бразильську сою виросла до 420 $/т FOB Brazil, а премія в порівнянні з американськими бобами складає майже 100 $/т. Ціни на сою з поставкою до КНР також виросли до 450-460 $/т CIF China.  

Експерти SIMConsult вважають, що соя нового врожаю в Бразилії буде торгуватися в межах 367,4-459,3 $/т в залежності від загострення торговельної суперечки між США та Китаєм, врожаю олійної в США та погодних умов в Південній Америці, які найближчими місяцями впливатимуть на розвиток посівів.

Завдяки зростанню цін на бразильську сою та сприятливій для вирощування сої погоді, посівні площі в Бразилії збільшаться на 3-5%, що дозволить наростити виробництво до 120-123 млн т.

Аналітики прогнозували активізацію попиту на українську сою внаслідок торговельної війни між США та Китаєм, але прийняття закону, що скасував відшкодування трейдерам ПДВ при експорті сої, зменшило зацікавленість покупців в даній культурі.

Експортери в портах пропонують 340 $/т за сою з гмо, та 350-355 $/т за сою без гмо. Переробники з доставкою на завод пропонують 10500-10700 грн/т, що майже відповідає експортній ціні в порту. Виробникам вигідніше доставляти продукцію на найближчий завод, ніж везти до порту, тим більше, що дефіцит автотранспорту майже паралізував перевезення зерна до портів.

https://graintrade.com.ua

Ще новини

Зв'язатися з нами

© Асоціація
виробників, переробників та експортерів зерна
, 1997-2018.
При цитуванні і використанні будь-яких
матеріалів посилання на Українську зернову
асоціацію обов'язкове. При використанні в
інтернет обов'язкове так само гіперпосилання
на http://uga.ua Розробка сайту