Зв'язатися з нами
Search
Exact matches only
Search in title
Search in content
Search in excerpt
Search in comments
Filter by Custom Post Type

/ Реєстрація

Тривалі опади затримують посівну кампанію в Україні

Назад до всіх новин

В період 27 квітня – 6 травня на заході та півночі України випала місячна, а місцями й півторамісячна норма опадів, що призвело до надмірного зволоження верхніх шарів ґрунту та доволі високої вологості повітря, – повідомляє Укргідрометеоцентр.

Потужні зливи, подекуди з градом, не дозволяють аграріям Вінницької, Хмельницької, Львівської, Чернівецької, Житомирської, Черкаської, Чернігівської, Кіровоградської та Полтавської областей провести сівбу кукурудзи та соняшника в оптимальні терміни та затримують підживлення та обробку ЗЗР посівів ранніх зернових та зернобобових культур. Надмірна вологість повітря призводить до розвитку хвороб рослин – кореневої гнилі, борошнистої роси і септоріозу на зернових.

При цьому в Донецькій, Луганській, Миколаївській, Одеській та Херсонській областях пройшли помірні опади, а в окремих районах Запорізької області протягом місяця панує посуха.

Станом на 13 травня в Україні засіяно кукурудзою 3,6 млн га або 77% від прогнозу, соняшником – 4,4 млн га або 77% від прогнозу, соєю – 810 тис га або 44%. Для порівняння, на цю ж дату у 2018 році було засіяно кукурудзою 4 млн га, соняшником – 5 млн га, соєю – 1,3 млн га.

Найближчого тижня в центральних та західних регіонах триватимуть дощі й грози, які не дозволять прискорити темпи сівби.

https://graintrade.com.ua

Ще новини

Зв'язатися з нами

© Асоціація
виробників, переробників та експортерів зерна
, 1997-2018.
При цитуванні і використанні будь-яких
матеріалів посилання на Українську зернову
асоціацію обов'язкове. При використанні в
інтернет обов'язкове так само гіперпосилання
на http://uga.ua Розробка сайту