Зв'язатися з нами
Search
Exact matches only
Search in title
Search in content
Search in excerpt
Search in comments
Filter by Custom Post Type

/ Реєстрація

ТОП-5 найбільш інноваційних агрокомпаній України

Назад до всіх новин

П’ять агрохолдингів увійшли до рейтингу «50 найбільш інноваційних компаній України за підсумками 2019 р.» за версією порталу Delo.ua.

Як говориться в повідомленні що готували інформацію, фінальний список рейтингу формувався з трьох оцінок: 20% – голосування читачів на сайті delo.ua; 40% – оцінка експертів; 40% – оцінка редакційної колегії.

«Для складання рейтингу ми розглянули більше 160 компаній з різних сфер, в лонг-лист включили ті, річний оборот яких від 100 млн грн і вище. У список потрапили компанії, які розробили новий або вдосконалили існуючий продукт, технологію або послугу, а також ті, які використовують інноваційні підходи в управлінні бізнес-процесами », – пояснили аналітики.

Список новаторів в агросекторі виглядає так:

1. МХП. Компанія реалізувала наймасштабніший інноваційний проект – біогазовий напрямок бізнесу, сировиною якого став курячий послід. Перша біогазова станція з’явилася ще в грудні 2012 року. У 2019 м у Вінницькій області на Ладижинській птахофабриці була добудована перша черга біогазового комплексу потужністю 12 МВт. Інвестиції в першу чергу комплексу склали близько $ 20 млн. У 2018 році компанія виділила на впровадження інновацій $ 2,5 млн.

2. «Кернел». У компанії об’єднали всі використовувані інноваційні продукти в єдиний проект – # DigitalAgriBussiness.Сістема інтегрує внутрішні і зовнішні ІТ-сервіси «Кернел» для глобальної автоматизації процесів виробництва. Серед виробничих іновацій – розширення власних портових потужностей в порту Чорноморськ і формування власного вагонного парку. Всього на інновації в 2018 році компанія витратила $ 2,7 млн. У 2019 м «Кернел» отримав $ 56 млн кредиту від ЄБРР та Фонду чистих технологій на будівництво ТЕЦ на соняшниковому лушпинні на своїх олійноекстракційних заводах.

3. «НІБУЛОН». Компанія створила мережу з 27 сучасних перевантажувальних терміналів і комплексів з приймання, зберігання і відвантаження зернових та олійних культур. За потужністю одночасного зберігання зерна (2,1 млн тонн) це зараз найбільша термінальна мережа в Україні. У 2019 компанія ввела в експлуатацію найдовше спеціалізоване кранове судно класу «річка-море», побудоване за часів незалежності України, – 140-метровий Nibulon Max. Зараз флот компанії налічує 76 суден. Загальна сума інвестицій в реалізацію проектів компанії в цьому маркетинговому році досягла $ 85 млн.

4. «Астарта». Компанія розробила портал з управління агробізнесом, який містить консолідовані дані про земельний банк компанії і допомагає різним департаментам комунікувати. У компанії також розробляють IT-рішення, які допомагають вирішувати ряд виробничих завдань. Тут активно впроваджують принципи бережливого виробництва. «Астарта» використовує японський принцип hoshin kanri, суть якого в тому, щоб узгоджувати стратегії з усіма співробітниками. Так забезпечується максимальне залучення персоналу в роботу компанії.

5. ІМК. Компанія стала ініціатором українських курсів Farm Management. Крім того, тут повний набір – від GPS-трекерів на транспорт і супутникових агрохімічних карт до автоматизованого обліку земельного банку і безпілотних сільськогосподарських комплексів. За цей рік компанія вклала близько $ 1 млн в інноваційну складову свого бізнесу. Але головна інновація – ініціатива голови компанії Алекса Ліссітси зі створення повноцінної галузевої школи агрономів, що допоможе подолати дефіцит професійних кадрів. Ідею про українські курси Farm Management підтримали 16 найбільших агрокомпаній країни. В першу групу агростудентов увійшло 50 осіб.

https://agroportal.ua

Коротко

Ще новини

Зв'язатися з нами

© Асоціація
виробників, переробників та експортерів зерна
, 1997-2018.
При цитуванні і використанні будь-яких
матеріалів посилання на Українську зернову
асоціацію обов'язкове. При використанні в
інтернет обов'язкове так само гіперпосилання
на http://uga.ua Розробка сайту