Зв'язатися з нами
Search
Exact matches only
Search in title
Search in content
Search in excerpt
Search in comments
Filter by Custom Post Type

/ Реєстрація

СПОЖИВЧІ ЦІНИ НА СОЦІАЛЬНО ЗНАЧУЩІ ПРОДОВОЛЬЧІ ТОВАРИ У ВЕРЕСНІ 2017 РОКУ

Назад до всіх новин

На жаль, для пересічних українців початок цьогорічної осені ознаменувався черговим підвищенням цін на переважну більшість соціально значущих продовольчих товарів, включених до переліку, що підлягають моніторингу Держстатом.

Лідерство у ціновому зростанні, як і у попередні місяці, утримує продукція тваринного походження. Зокрема, у першому місяці осені споживчі ціни зросли на:

сало − на 17,0% («плюс» 8,71 грн. на кілограмі);

яйця − на 15,2% («плюс» 2,56 грн. на десятку);

ковбаси варені − на 3,6%  («плюс» 2,54 грн. на кілограмі);

яловичину − на 2,7% («плюс» 2,94 грн. на кілограмі);

м’ясо птиці − на 2,7%  («плюс» 1,43 грн. на кілограмі);

свинину − на 1,5% («плюс» 1,51 грн. на кілограмі).

Серед молочних товарів у вересні найбільше додало в ціні масло вершкове – 3,5% («плюс» 4,99 грн. на кілограмі). Молоко, сир м’який та сметаназдорожчали на 1,6%−2,1%.

Незважаючи на масове надходження на внутрішній ринок продовольчого зерна нового врожаю, зберігається підвищення споживчих цін на хліб та хлібопродукти.

З початку вересня ціни на хліб масових сортів зросли: з борошна пшеничного 1 ґатунку − на 0,2% («плюс» 3 коп. на кілограмі);  житньо-пшеничний хліб − на 1,1% («плюс» 13 коп. на кілограмі). З початку 2017 року кілограм хліба масових сортів подорожчав на 14%−15%, або на 1,54−1,63 гривні.

Також піднялися ціни на борошно (0,5%),  макаронні вироби (на 0,7%) та рис (1,4%).

Разом з тим у вересні все ще тривало сезонне зниження цін на овочі «борщового набору»: цибуля ріпчаста здешевіла на 13,4% («мінус» 92 коп. на кілограмі), капуста − на 11,2% («мінус» 68 коп. на кілограмі), картопля − на 9,1% («мінус» 63 коп. на кілограмі), морква − на 2,0% («мінус» 16 коп. на кілограмі), Щоправда відбулося суттєве подорожчання буряків − на 12,9% («плюс» 62 коп. на кілограмі).

Під впливом зростаючої пропозиції на початку нового маркетингового сезону у вересні  зафіксовано зниження споживчих цін на олію соняшникову (на 0,1%), цукор (на 3,7%) та крупи гречані (на 6,0%).

Загалом вартість набору із 23-х соціально значущих продовольчих товарів, на які здійснюється моніторинг цін органами статистики, у вересні ц. р. порівняно із серпнем ц. р. зросла на 2,8%, або на 24,18 гривні. При цьому з початку 2017 року набір подорожчав на 148,49 гривні («плюс» 19,9%), і в середньому по Україні його вартість склала 895,70 гривні.

Зростання вартості набору відбулося у всіх без винятку  регіонах країни. Найвищий темп подорожчання  зафіксовано у Одеській області – 5,8% («плюс» 51,96 гривні), найнижчий – у Закарпатській області – 0,9% («плюс» 7,32 гривні). При цьому найдешевше набір із соціально значущих продовольчий товарів могли придбати у вересні мешканці Тернопільщини (за 831 грн.), а найдорожче – кияни (за 1 008 гривень).

У вересні ц. р. до факторів, які впливали на поведінку споживчих цін на основні види соціально значущих продуктів харчування, можна віднести:

скорочення пропозиції яєць та м’ясомолочної сировини на внутрішньому ринку  внаслідок зменшення їх вітчизняного виробництва, нарощування експорту та скорочення імпорту;

високу сезонну пропозиція плодоовочевої продукції, цукру та продовольчого зерна;

відсутність державних механізмів оперативного реагування на прояви недобросовісної конкуренції на внутрішньому ринку продовольства;

неналагодженість на державному рівні роботи щодо оперативної оцінки рівня збалансованості внутрішнього попиту і пропозиції основних видів продовольчих ресурсів;

відсутність адекватних компенсаторних заходів для нівелювання втрат малозабезпечених верств населення внаслідок стрімкого подорожчання найважливіших для життєдіяльності продуктів харчування;
незатребуваність, передбачених українським законодавством, цивілізованих механізмів регулювання ринків продовольчих ресурсів.


Експрес-оцінка цінових тенденцій у жовтні ц.р.: загальне зменшення пропозиції продукції тваринного походження, погіршення кліматичних умов у поєднанні із іншими економічними чинниками (зростанням валютного курсу, подорожчанням пального, підвищенням комунальних платежів тощо), а також збереження політики невтручання держави у процеси ціноутворення дозволяє з високою ймовірністю припустити, що споживчі ціни на соціальні продукти харчування зростатимуть.

http://edclub.com.ua

 

Коротко

Ще новини

Благодійний фонд Зв'язатися з нами

© Всеукраинская общественная организация производителей, переработчиков и экспортеров зерна, 1997-2024.
При цитировании и использовании любых
материалов ссылка на Украинскую зерновую
ассоциацию обязательна.При использовании в
интернет обязательна так же гиперссылка
на http://uga-port.org.ua Розробка сайту