Зв'язатися з нами
Search
Exact matches only
Search in title
Search in content
Search in excerpt
Search in comments
Filter by Custom Post Type

/ Реєстрація

Китай змінює світовий ринок сої

Назад до всіх новин

За даними Oil World, світовий експорт сої уповільнився з 13,2 млн т в листопаді до 10,8 млн т в грудні, що все одно перевищує показник грудня 2017 року – 10,4 млн т.

Зменшення обсягів відвантажень сої обумовлене скороченням експорту сої з США, викликаним відмовою Китаю від імпорту американських бобів з червня 2018 р. За вказаний період США скоротили експорт сої з 5 до 3,7 млн т, що значно поступається рівню експорту у відповідний період минулого року – 6,2 млн т.

Країни Південної Америки зменшили експорт сої з 6,1 млн т в листопаді до 5,21 млн т в грудні, що все одно майже вдвічі перевищує показник грудня 2017 року – 2,6 млн т. Так, Бразилія скоротила експорт сої з 4,9 млн т в листопаді до 4,2 млн т в грудні, тоді як в грудні 2017 року цей показник складав 2,3 млн т. Китай купив майже всі залишки південноамериканської сої, через що внутрішні ціни виросли до рівня, коли переробникам вигідніше було продавати сою Китаю, ніж завантажувати власні потужності.

Завдяки Китаю протягом вересня-грудня 2018 р. Бразилія експортувала 19,01 млн т сої проти 11,2 млн т за відповідний період 2017 року. Це перевищує експорт сої з США, який за вказаний період склав лише 17,6 млн т проти 29,5 млн т за аналогічний період попереднього сезону.

Відновлення Китаєм закупівлі американської сої та купівля державними компаніями в грудні 5 млн т сої з США призвела до зменшення премій на бразильську сою та активізацію експорту з США. Проте Китай ще не скасував 25% імпортне мито на американську сою, тому приватні імпортери не можуть її купувати, тоді як державним компаніям уряд КНР відшкодовує суму мита.

Продовження торговельних переговорів між США та Китаєм в січні та перші підсумки збирання врожаю в Бразилії можуть суттєво змінити світовий ринок сої.

https://graintrade.com.ua

Ще новини

Зв'язатися з нами

© Асоціація
виробників, переробників та експортерів зерна
, 1997-2018.
При цитуванні і використанні будь-яких
матеріалів посилання на Українську зернову
асоціацію обов'язкове. При використанні в
інтернет обов'язкове так само гіперпосилання
на http://uga.ua Розробка сайту