Зв'язатися з нами
Search
Exact matches only
Search in title
Search in content
Search in excerpt
Search in comments
Filter by Custom Post Type

/ Реєстрація

Для реалізації стратегії зрошення треба $4 мільярди – Лещенко

Назад до всіх новин

Для реалізації Стратегії зрошення та дренажу в Україні на період до 2030 року треба 4 млрд дол. 

Про це у розмові з кореспондентом Укрінформу повідомив міністр аграрної політики і продовольства Роман Лещенко.

«За попередньою експертною оцінкою Світового банку і FAO, обсяг видатків, необхідних для реалізації Стратегії зрошення та дренажу в Україні, становитиме 4 млрд дол. Це без урахування загальних річних обсягів видатків на оплату праці працівників державних органів та установ, які братимуть участь в реалізації Стратегії», – сказав Лещенко.

Фінансування реалізації Стратегії планується здійснити за рахунок коштів державного та місцевих бюджетів, міжнародної технічної допомоги, міжнародних фінансових організацій, коштів інвесторів та інших джерел.

Як повідомлялося, розпорядженням Кабінету Міністрів №1567-р від 21 жовтня 2020 року був затверджений план заходів з реалізації Стратегії зрошення та дренажу в Україні на період до 2030 року. Зокрема, він передбачає: модернізацію та будівництво внутрішньо-господарських зрошувальних систем, відновлення та модернізацію дренажних систем, підвищення водозабезпечення для розвитку зрошення.

Як повідомляв Укрінформ, за даними Рахункової палати, забезпечення поливу всієї площі зрошувальних земель дозволило б збільшити обсяги виробництва сільгосппродукції на 8,8 млрд грн на рік. За даними ННЦ “Інститут агарної економіки”, площі сільськогосподарських угідь, які вимагають штучного зволоження, в Україні сягають 18-20 млн га, проте фактично зрошується останніми роками лише близько 0,5 млн га. У 1991 році під зрошенням в Україні було 2,6 млн га, з яких 111 тис. га займали багаторічні насадження, а нині штучно зволожується лише 14,5 тис. га плодово-ягідних культур та винограду.

https://www.ukrinform.ua

Коротко

Ще новини

Зв'язатися з нами

© Асоціація
виробників, переробників та експортерів зерна
, 1997-2021.
При цитуванні і використанні будь-яких
матеріалів посилання на Українську зернову
асоціацію обов'язкове. При використанні в
інтернет обов'язкове так само гіперпосилання
на http://uga.ua Розробка сайту