Зв'язатися з нами
Search
Exact matches only
Search in title
Search in content
Search in excerpt
Search in comments
Filter by Custom Post Type

/ Реєстрація

УЗА наголошує на обов’язковості неухильного виконання умов контрактів усіма учасниками ринку зерна та недопущенні дефолтів аграріїв

Назад до всіх новин

Держава та учасники ринку зерна повинні докласти максимум зусиль аби  забезпечити добросовісне виконання раніше укладених контрактів на постачання зерна та не допустити дефолти аграріїв

Українська зернова асоціація закликала учасників зернового ринку неухильно виконувати умови та зобов’язання раніше укладених контрактів на постачання зернових та олійних культур та не допустити дефолтів аграріїв. 

Таку ініціативу під час пресконференції «Проблеми дефолту на зерновому ринку України», що організувала УЗА в минулий понеділок, підтримали і представники агровиробників – Всеукраїнська аграрна рада та Український клуб аграрного бізнесу.

Зокрема, провідні аграрні асоціації домовились сприяти неухильному виконанню учасниками ринку умов укладених контрактів на постачання зерна та не допустити дефолтів аграріів. Окрім того, асоціації погодились сприяти пошуку компромісу в рамках контрактних зобов’язань між учасниками зернового ринку, зокрема, щодо виходу зі складною ситуації для тих аграріїв, які втратили врожай через кліматичні катаклізми. 

Учасники пресконференції планують найближчим часом закріпити домовленості  у відкритому публічному Меморандумі.

При цьому УЗА наголошує, що категорично проти безумовного списання боргів чи зобов’язань одних учасників ринку перед іншими, адже це призведе до виникнення боргів, санкцій та втрат в інших учасників ринку по всьому ланцюжку виробництва, зберігання, транспортування та експорту. Тому потрібно шукати механізми, які б дозволили досягнути компромісного рішення в рамках контрактних домовленостей між учасниками зернового ринку та вийти із цьогорічної кризи з найменшими втратами для учасників ринку зерна та держави.

На нашу думку для ефективного вирішення цієї складної проблеми, в ситуацію повинна втрутитися держава, яка пообіцяла компенсувати збитки тим аграріям, які втратили врожай через засуху та інші природні катаклізми. Також уряд міг би сприяти наданню таким аграріям кредитів під обіцяні низькі відсотки. На перспективу ж потрібно говорити про запровадження страхування врожаїв від погодних та кліматичних катаклізмів. Це дозволить уникнути таких ситуацій в майбутньому.

Принагідно хочемо нагадати, що УЗА планує створити публічний перелік компаній, яких спіткали проблеми невиконання контрактів на постачання зерна. До такого переліку увійдуть компанії, що недобросовісно відмовляються виконувати раніше укладені контракти на постачання зернових та олійних культур, безпідставно спекулюючи темою неврожаїв через посуху.

Ми переконані, що такий крок надасть ринку зерна України довіри, прозорості, доброчесності та інвестиційноі привабливості, а також оздоровить його від завідомо безвідповідальних учасників.

Коротко

Ще новини

Зв'язатися з нами

© Асоціація
виробників, переробників та експортерів зерна
, 1997-2022.
При цитуванні і використанні будь-яких
матеріалів посилання на Українську зернову
асоціацію обов'язкове. При використанні в
інтернет обов'язкове так само гіперпосилання
на http://uga.ua Розробка сайту