Зв'язатися з нами
Search
Exact matches only
Search in title
Search in content
Search in excerpt
Search in comments
Filter by Custom Post Type

/ Реєстрація

Україна може збільшити експорт зерна в Китай

Назад до всіх новин

Україна може в 2019/2020 маркетинговому році (МР, липень-червень) збільшити експорт зерна до Китаю, повідомила радник президента Української зернової асоціації (УЗА) Олена Нероба на прес-конференції в середу.

За її словами, Китай в цьому році відчув суттєве скорочення поголів’я свиней через АЧС, і оскільки заміщення свинини імпортом досить дороге і займає багато часу, ймовірно, Китай компенсує дефіцит протеїну птицею. Цей фактор і торгова війна з США призведе до зростання попиту на ячмінь і інше зерно, чим може скористатися Україна, пояснила Нероба. Якщо раніше практично єдиним імпортером українського ячменю була Саудівська Аравія, то відкриття нового ринку дозволить наростити обсяг експорту цієї культури і підвищити ціну.

Вона також зазначила, що Україна в цьому сезоні відчула деякий вплив США на ринки Єгипту, який є одним з основних споживачів української кукурудзи. За її словами, хоча абсолютні цифри експорту в Єгипет трохи збільшилися до минулого року, проте в процентній структурі українського експорту зерна Єгипет просів.

«У цьому маркетинговому році сильно зміниться ринок кукурудзи (США скоротить виробництво через непогоду під час посівної) та пшениці. Від того, наскільки швидко Україна зможе переорієнтувати ринки, буде залежати валютна виручка країни », – сказала Олена Нероба.

За її прогнозами, покупці в новому сезоні будуть переорінтовуватись з кукурудзи на пшеницю, оскільки ці культури часто взаємозамінні, а вартість пшениці нижче.

Радник президента УЗА зазначила, що експорт українського соняшникового шроту в Китай в сезоні 2018/2019 МР зріс в чотири рази завдяки скороченню постачань американської сої. У той же час, ціни на соняшникову олію (10% валютної виручки України) в нинішньому сезоні нижче, ніж в попередньому, що пояснюється конкуренцією з боку більш дешевої соєвої олії.

На думку Олени Нероби, В 2019/2020 МР важливу роль в експорті зернових матиме логістика, а також очікуються подальші зміни нацстандартів на зерно.

Як повідомлялося, Україна станом на 14 червня 2019 року експортувала 48,3 млн тонн зернових і зернобобових (+ 26% до 2017/18 МР) при прогнозі експорту на 2018/19 МР близько 49 млн тонн зерна.

Урожай зернових в 2018 році склав 70,1 млн тонн, в 2019 році і може зрости до 70,8 млн т (дані і прогноз Мінагропрополітики).

www.fixygen.ua

Ще новини

Зв'язатися з нами

© Асоціація
виробників, переробників та експортерів зерна
, 1997-2018.
При цитуванні і використанні будь-яких
матеріалів посилання на Українську зернову
асоціацію обов'язкове. При використанні в
інтернет обов'язкове так само гіперпосилання
на http://uga.ua Розробка сайту