Зв'язатися з нами
Search
Exact matches only
Search in title
Search in content
Search in excerpt
Search in comments
Filter by Custom Post Type

/ Реєстрація

У Казахстані оцифровано майже 99% посівних площ

Назад до всіх новин

У Казахстані в рамках створення електронних карт полів, що є одним з елементів точного землеробства, проведена оцифровка 23,7 млн. га, або 98,8% від загальної посівної площі. Завершити повну оцифровку полів планується до кінця року. Про це заявив перший віце-міністр сільського господарства РК Арман Євнієв.

За його словами, в рамках впровадження точного землеробства визначено три рівня ферм (цифрова, просунута і базова). В цілому планується створити не менше 20 цифрових і 4 тис. прогресивних ферм по всій республіці і забезпечити 100% автоматизацію процесів і держпослуг. Так, на даний момент Мінсільгосп забезпечив базовий рівень через програму Е-АПК шляхом оцифровки всіх посівних площ, а також за допомогою актуалізації карт агрохімічного стану ґрунтів.

«Тепер мета базового рівня перейти в прогресивний рівень, а прогресивним – стати цифровою фермою. Весь ланцюжок так званої «цифрової еволюції» вже розроблена і може застосовуватися фермерами. З розвитком технологій набір елементів буде доповнюватися », – уточнив А.Євніев.

Крім того, перший віце-міністр зазначив, що на сьогоднішній день процес отримання землі на торгах та аукціонах не автоматизовано і відсутня відкрита карта земельних ділянок. МСГ планує до 1 липня 2019 р провести в окремих областях в пілотному режимі надання землі тільки в електронному вигляді, а з 2021 р. – запустити процес повністю. Так, до кінця 2019 року планується створити відкриту карту земельних ділянок. За рахунок автоматизації також будуть вирішені складності, з якими стикається фермер на етапі виробництва – з отримання субсидій, відсутності даних по агрохіманалізу, космомоніторінгу, точних метеоданих.

Очікується, що економічний ефект від цифровізації сільського господарства складе 30%, або близько 1 трлн. тенге.

https://www.apk-inform.com

Ще новини

Зв'язатися з нами

© Асоціація
виробників, переробників та експортерів зерна
, 1997-2018.
При цитуванні і використанні будь-яких
матеріалів посилання на Українську зернову
асоціацію обов'язкове. При використанні в
інтернет обов'язкове так само гіперпосилання
на http://uga.ua Розробка сайту