Зв'язатися з нами
Search
Exact matches only
Search in title
Search in content
Search in excerpt
Search in comments
Filter by Custom Post Type

/ Реєстрація

Російські експортери зерна рахують збитки через страйки перевізників

Назад до всіх новин

Страйк автомобільних перевізників зерна на півдні Росії вже приніс збитки експортерам і загрожує істотним падінням темпів відвантажень. Ситуація ускладнюється рекордно високими цінами на зерно всередині країни, що робить експорт майже нерентабельним.

Про це пише газета «Коммерсант».

У понеділок Національна асоціація експортерів сільськогосподарської продукції (НАЕСП) повідомила про критичну ситуацію з перевезеннями зерна автомобільним транспортом.

Асоціація об’єднує компанії, які контролюють 80% зернового експорту з РФ: в їх числі найбільші світові торговці сільськогосподарською сировиною – Bunge, Cargill і Louis Dreyfus.

Фактично йде спроба концентрації контролю за ринком і підтримки завищених тарифів на транспортування, вважають в НАЕСП.

Експортери вже зазнають збитків, пов’язані з порушенням логістики, а продовження «протиправних дій» найближчим часом призведе до істотного зниження експорту зерна з Росії, відзначає асоціація.

Масштаби збитків оцінити поки складно, каже президент НАЕСП Сергій Балан. За його словами, потрібно врахувати, що експортери, які зіткнулися з блокуванням відвантажень, несуть і витрати на оплату додаткового часу зберігання зерна та простій суден. Джерело в великому експортері оцінює витрати від простою судна в день в $ 25 тис., а місячну вартість зберігання зерна – близько $ 1 \ т. З урахуванням фактично відсутності маржі через високі внутрішні ціни і відсутність попиту на російську пшеницю збитки можуть бути досить серйозними, турбується співрозмовник «Комерсант».

За даними «Совекона», пшениця третього класу минулого тижня подорожчала на 375 руб., до 12,35 тис. руб. \ т, четвертого – на 600 руб., до 12,17 тис. руб. \ т. Для продовольчої пшениці це історичний максимум. Експортні ціни виросли на $ 2, до $ 249,5 \ т (FOB).

Нагадаємо, в кінці січня перевізники зерна в Росії вийшли на страйк, вимагаючи підняти тарифи.

Вони скаржаться, що їм доводиться працювати з постійним перевантаженням, несучи ризики псування машин і отримання штрафів.

Elevatorist

Ще новини

Зв'язатися з нами

© Асоціація
виробників, переробників та експортерів зерна
, 1997-2018.
При цитуванні і використанні будь-яких
матеріалів посилання на Українську зернову
асоціацію обов'язкове. При використанні в
інтернет обов'язкове так само гіперпосилання
на http://uga.ua Розробка сайту