Зв'язатися з нами
Search
Exact matches only
Search in title
Search in content
Search in excerpt
Search in comments
Filter by Custom Post Type

/ Реєстрація

АМКУ ПРОВІВ РОБОЧУ ЗУСТРІЧ ІЗ ПРЕДСТАВНИКАМИ ЗЕРНОВОЇ ГАЛУЗІ

Назад до всіх новин

2 липня 2019 року, представники Комітету разом із учасниками Української зернової асоціації (УЗА) обговорили актуальну ситуацію на ринках зерна, стан та перспективи розвитку галузі.

Представники УЗА зауважили, що український ринок зерна є насиченим, оскільки пропозиція з боку суб’єктів господарювання перевищує внутрішній попит.

В.о. виконавчого директора Сергій Іващенко зазначив, що на сучасному етапі вітчизняний ринок зерна орієнтований на експорт необробленої сировини, що пов’язано із сталим партнерством України та зарубіжних клієнтів.

За словами експертів, зараз Україна є одним із найбільших експортерів на міжнародному ринку зерна. Упродовж 2019-2022 років планується збільшити валовий збір до 100 млн тонн зерна, а експортні обсяги – до 70 млн тонн на рік.

Сторона УЗА наголосила на тому, що українським аграріям катастрофічно не вистачає логістичних потужностей, а саме – додаткової залізничної тяги локомотивів для транспортування сировини.

 «Україні наразі потрібно якнайменше 300-500 локомотивів для забезпечення збалансованого процесу транспортування зерна. Сьогодні ми маємо 30 нових локомотивів General electric, ще 40 Україна планує отримати у найближчі два роки», – підкреслив С. Іващенко.

До того ж учасники УЗА акцентували увагу на необхідності прийняття законопроекту № 9512, яким дозволяється діяльність приватних залізничних перевізників. Перспективним, вважають експерти, є залучення інвестицій у розвиток альтернативних шляхів транспортування зерна, наприклад – річкового транспорту.

Підсумовуючи зустріч, учасники УЗА підкреслили основні проблемні питання галузі та шляхи їх вирішення, а саме: прогнозованість та ефективність залізничної логістики, ліквідація «тіньового» ринку зерна, відшкодування ПДВ, вдосконалення інфраструктури, усунення бар’єрів в міжнародній торгівлі тощо.

Комітет буде продовжувати слідкувати за розвитком вказаних ринків та дотриманням його учасниками законодавства про захист економічної конкуренції.

Для довідки

 УЗА – об’єднання виробників, переробників та експортерів зерна, що створена в 1998 році. Метою якої є захист законних спільних інтересів своїх членів, сприяння формуванню та розвитку ринку зерна в Україні, утворення необхідних організаційних yмов для взаємодії своїх членів. Членами УЗА є всесвітньо відомі транснаціональні компанії, найбільші вітчизняні експортери та виробники зерна, що експортують близько 90% українського зерна.

http://www.amc.gov.ua

Ще новини

Зв'язатися з нами

© Асоціація
виробників, переробників та експортерів зерна
, 1997-2018.
При цитуванні і використанні будь-яких
матеріалів посилання на Українську зернову
асоціацію обов'язкове. При використанні в
інтернет обов'язкове так само гіперпосилання
на http://uga.ua Розробка сайту