Зв'язатися з нами
Search
Exact matches only
Search in title
Search in content
Search in excerpt
Search in comments
Filter by Custom Post Type

/ Реєстрація

Американські виробники кукурудзи в паніці через вомітоксин

Назад до всіх новин

Північноамериканські фермери виявляють в урожаї кукурудзи цього року підвищені рівні рослинного токсину, відомого як вомітоксин, що додає аграріям проблем поряд з торговою війною США і Китаю, яка негативно позначилася на експорті сої, кукурудзи і цінах на урожай

Наявність вомітоксину в кормі для худоби і в їжі для людей може привести до проблем зі здоров’ям, як у тварин, так і у людей, тому покупці зерна відмовляються купувати таку продукцію.

Цього року американські фермери зіткнулися з великою кількістю випадків зараження кукурудзи вомітоксином, оскільки волога погода восени, зрушивши строки збирання врожаю, викликала активний розвиток гриба, сказав експерт з якості зерна штату Айова Чарльз Хурбург в понеділок.
 
Близько 75% кукурудзи в США використовується всередині країни для годівлі тварин і одержання етанолу і побічного продукту, який йде на корм тваринам. Якщо кукурудза, яка містить високі рівні вомітоксину, буде змішування з іншою, «здорової» кукурудзою, такий корм давати тваринам все одно не можна. «Корови не люблять смак корму з вомітоксином, розпізнаючи його навіть за запахом. Вони буквально голодують до смерті, перш ніж почнуть їсти таку їжу », – говорить експерт по зерну Дуг Тітус з Titus Grain Inspection, чия компанія має власні лабораторії за якістю кормів.
 
Це погана новина для американських фермерів, тим більше зараз, коли за останні п’ять років їх доходи впали наполовину, і США знаходиться в стані торгової війни з Китаєм, що позначається на експорті сої та кукурудзи.
 
Корпорація WH Group Ltd Smithfield Foods Inc, найбільший в світі виробник свинини і покупець кормів, виявила вомітоксин в кукурудзі з Айови і Небраски, раніше такого не бувало.
 
Адміністрація США з контролю за продуктами і ліками дозволяє кількість вомітоксинів в концентрації до однієї частини на мільйон (ppm) в продуктах для людей і домашніх тварин і рекомендує рівні до 5 ppm в зерні для свиней, 10 ppm для курчат і молочної худоби. Велика рогата м’ясна худоба може споживати корми з рівнем вомітоксину до 30 ppm.
 
Фермерів, які постачають кукурудзу на завод з виробництва етанолу в Альбіоні, штат Мічиган, попередили, що кукурудза з рівнями вомітоксину вище п’яти частин на мільйон прийматися не буде.
 
Заводи етанолу в Мічигані і Огайо також перевіряють всі поставки кукурудзи на вомітоксин і стягують з фермерів фінансові штрафи, якщо їх вантажі містять кількість токсину, що перевищує норму.
 
У північній частині штату Нью-Йорк тваринники перейшли на годування своєї молочної худоби побічним продуктом, отриманого  при переробці пшениці на борошно, замість забрудненої токсинами кукурудзи.
 
У Канаді тваринники теж дізналися про ситуацію з вомітоксином в американській кукурудзі. Фермери в Онтаріо шукають альтернативу небезпечним кормами.
 
У минулу п’ятницю компанія з постачання кормів Alltech Inc з Кентуккі провела дослідження 45 зразків врожаю кукурудзи цього року, і фахівці виявили, що 80 % містять вомітоксин. Але це ще тільки вершина айсберга, говорить представник компанії Макс Хокінс.
 
Попереду чекає перевірка більшої кількості зразків, які ще не надійшли в лабораторію через дощі, які затримали збір урожаю. Станом на минулу неділю, прибирання кукурудзи в США було завершено тільки на 76 %. «Буде ще гірше», – передрік Хокінс тяжке становище з якістю кукурудзи американським фермерам.

https://agroxxi.ru

Ще новини

Зв'язатися з нами

© Асоціація
виробників, переробників та експортерів зерна
, 1997-2018.
При цитуванні і використанні будь-яких
матеріалів посилання на Українську зернову
асоціацію обов'язкове. При використанні в
інтернет обов'язкове так само гіперпосилання
на http://uga.ua Розробка сайту