Зв'язатися з нами
Search
Exact matches only
Search in title
Search in content
Search in excerpt
Search in comments
Filter by Custom Post Type

/ Реєстрація

Зміни клімату, неврожай і голод – песимістичний прогноз на 2019-й від Bloomberg

Назад до думок експертів

Bloomberg опублікував «Гід песиміста» на 2019 рік, в якому прогнозує катастрофічний неврожай зернових, викликаний змінами клімату, подальший голод і натовпи біженців до багатих країн. При цьому Україна належатиме до найбільших світових виробників зерна.

Про це повідомляє Forbes.

За прогнозом Bloomberg, 2019-й буде найспекотнішим роком за всю історію спостережень. Небувалі повені, посухи, лісові пожежі стануть наслідком кліматичного феномену Ель-Ніньйо (екстремальні коливання температури води й атмосферного тиску в екваторіальній зоні Тихого океану).

Результати глобальних кліматичних змін

  • Тривала спека знищує посіви пшениці в Австралії.

  • Нескінченні дощі зменшують виробництво рису від Індії до Японії.

  • Нищівна засуха загрожує посівам сої та кукурудзи в Бразилії.

Глобальні запаси продовольства скорочуються, і весь світ покладає надії на врожай у регіонах, які не постраждали від Ель-Ніньйо. У Північній Америці – це США і Канада, у Чорноморському регіоні Європи – Україна і Росія.

Путін планує заборонити експорт російської пшениці. Ціни на зерно в Росії падають, скрізь – ростуть.

Міжнародна ситуація і її наслідки для України

  • Путін посилає додаткові війська на схід України – свого головного конкурента на ринку пшениці.

  • Росія продає Туреччині системи ППО С-400, що призводить до погіршення відносин між Анкарою і Вашингтоном. Країни НАТО починають нарощувати свій флот біля турецьких проток, які є основним каналом експорту українського зерна на Близький Схід і в Африку.

Ціни на зернові – нестача продовольства  – біженці

До липня 2019 р. світові ціни на пшеницю перевищують піки 1974 р. (коли діяло ембарго на поставки арабської нафти). Продовольча криза наростає. Східній Африці загрожує гуманітарна катастрофа. Мільйони голодних біженців намагаються потрапити до країн Євросоюзу. Туреччина відмовляється приймати їх у себе. Європа посилює контроль навколо своїх зовнішніх кордонів.

США не можуть реалізувати рекордний врожай зернових

Зумовлені Ель-Ніньйо дощі сприяють рекордному врожаю пшениці, кукурудзи, сої у США та Канаді. Американські фермери готові продавати накопичені запаси зерна. Але більшість спустошених країн уже не можуть платити за нього внаслідок різкого зростання світових цін. Допомогти намагається Канада, яка скуповує надлишки, а потім роздає продовольство на мільярди доларів.

Високі світові ціни на зерно викликають інфляцію, яка роз’їдає економіку США. Трамп вирішує заборонити експорт зерна з країни і виділяє американським фермерам допомогу в розмірі $ 50 млрд (утричі більше, ніж у 2018 р.).

«Фермери стануть переможцями, а платники податків – програють», – такими словами завершує Bloomberg свій песимістичний прогноз на 2019 рік.

https://landlord.ua

Інші думки

Благодійний фонд Зв'язатися з нами

© Всеукраинская общественная организация производителей, переработчиков и экспортеров зерна, 1997-2024.
При цитировании и использовании любых
материалов ссылка на Украинскую зерновую
ассоциацию обязательна.При использовании в
интернет обязательна так же гиперссылка
на http://uga-port.org.ua Розробка сайту