Зв'язатися з нами
Search
Exact matches only
Search in title
Search in content
Search in excerpt
Search in comments
Filter by Custom Post Type

/ Реєстрація

Вирішення питання фумігації зерна із Індією дозволить суттєво знизити кількість нотифікацій

Назад до думок експертів

Із отриманих 95 нотифікацій від Індії щодо вантажів українського зерна, 70 було пов’язано із невідповідністю типу фумігації при відправці. Це пов’язане із вимогами індійської сторони здійснювати фумігацію зерна метил бромідом, який незареєстрований в Україні та використання якого обмежується низкою міжнародних конвенцій та заборонено для використання в ЄС.

Зазначене питаннях є предметом для постійного обговорення із національною організацією захисту рослин Індії (НОЗР Індії) та Урядом Республіки Індія.

Такі заходи проводились у минулому році в рамках торгової місії до Індії, дискусій в рамках WTO. Результатами співпраці в 2017 році Мінанрополітики, Мінекономрозвитку, Посольства України в Республіці Індія, Держпродспоживслужби та українського бізнесу НОЗР ІНДІЇ продовжено дозвіл на фумігацію зерна фосфідом алюмінію до 30.06.2018 р.. Зазначена інформація знаходиться на сайті Держпродспоживслужби за електронною адресою: 

http://www.consumer.gov.ua/ContentPages/Fitosanitarni_Vimogi_Krain/89/ .

Разом з цим, на погляд Посольства, доцільно було б здійснити практичні кроки з метою врегулювання питання на законодавчому рівні щодо фумігації експортних вантажів зернових метил бромідом чи іншим фумігантом який би визнала НОЗР Індії.

Під час проведення 6-го засідання Міжурядової українсько-індійської Комісії по торговельному, економічному, науковому, технічному, промисловому і культурному співробітництву, яка відбулася 6 лютого поточного року за участі Голови Держпродспоживслужби Володимира Лапи дане питання також обговорювалось.

«Ми запросили індійських колег до України і розраховуємо на їх візит протягом найближчих місяців, щоб вийти на рішення, яке буде влаштовувати обидві сторони»,- зазначив Володимир Лапа, виступаючи на ІІІ аграрній конференції «Стратегії експорту: трейдинг та логістика».

Також Володимир Лапа акцентував увагу на тому, що відповідно до Міжнародної конвенції про захист рослин, до обов’язків Держпродспоживслужби як офіційної національної організації із захисту рослин входить огляд вантажів рослин і рослинних продуктів, фітосанітарна експертиза, результатом чого при експорті є видача фітосанітарних сертифікатів.

Метою комплексу заходів даної перевірки є запобігання проникненню та поширенню карантинних організмів та відповідність вантажів фітосанітарним вимогам країни імпорту.

«Держпродспоживслужба закликає враховувати ці вимоги та наявність відповідних документів під час підготовки партії вантажу до відправки. Це дозволить бізнесу зняти ряд питань та зекономити як час, так і кошти», – зауважив Володимир Лапа.

Також Володимир Лапа обговорив із учасниками конференції вимоги до якості зернової та олійної продукції в різних державах, куди експортуються вітчизняні товари.

http://www.consumer.gov.ua

Інші думки

Зв'язатися з нами

© Асоціація
виробників, переробників та експортерів зерна
, 1997-2018.
При цитуванні і використанні будь-яких
матеріалів посилання на Українську зернову
асоціацію обов'язкове. При використанні в
інтернет обов'язкове так само гіперпосилання
на http://uga.ua Розробка сайту