Зв'язатися з нами
Search
Exact matches only
Search in title
Search in content
Search in excerpt
Search in comments
Filter by Custom Post Type

/ Реєстрація

Робота щодо забезпечення стабільної логістики сільгосппродукції відбувається на міжвідомчому рівні, - Віктор Шеремета

Назад до думок експертів

Важливим драйвером розвитку зернового виробництва України є зростаючий попит з боку зовнішніх ринків. Так, минулого року експорт зерна сягнув рекордних 39,4 млн тонн. За поточний маркетинговий рік ми очікуємо перевищити минулорічний результат.

Про це зазначив заступник Міністра аграрної політики та продовольства України Віктор Шеремета під час панельної дискусії на тему «Актуальні питання експорту зернових і олійних через порти України» на Ukrainian Ports Forum 30 травня у м. Одеса. Участь у заході взяли представники місцевої влади, бізнесу та міжнародні експерти.

«Сьогодні у сільському господарстві суттєво змінилася організаційно-правова та виробнича структури, відбувається активний розвиток інфраструктурної складової. Основне навантаження у відправці зерна за кордон, а це понад 90%, лежить на морських портах. Для забезпечення стабільного та безперебійного транспортування сільськогосподарської продукції у порти робота відбувається на міжвідомчому рівні», – зазначив Віктор Шеремета.

За його словами, для забезпечення стабільних постачань зернової та іншої аграрної продукції на зовнішні ринки у Мінагрополітики було створено міжвідомчий оперативний штаб з оперативного вирішення питань логістики у сільському господарстві. До логістичного штабу, який на сьогодні очолює в.о. Міністра аграрної політики та продовольства Ольга Трофімцева, увійшли основні учасники аграрного ринку України.

«Представники аграрних компаній та галузевих асоціацій відмічають позитивні зрушення у вирішенні нагальних проблем, що свідчить про ефективність роботи логістичного штабу», – відмітив Віктор Шеремета та подякував усім, хто допоміг реалізувати на експорт минулорічний рекордний урожай зернових, і, зокрема, кукурудзи.

Відповідно до даних ДФС станом на 28 травня фактичні обсяги експорту з України зернових складають 46,3 млн тонн, з яких пшениці – 14,8 млн тонн, кукурудзи – 26,9 млн тонн, ячменю – 3,5 млн тонн. Крім того, обсяги експорту борошна склали 265,1 тис. тонн, що у перерахунку на зерно становить 353,5 тис. тонн.

Так, головними теми панельної дискусії на Ukrainian Ports Forum стали: перспективні вантажопотоки; завантаження потужностей зернових і олійних терміналів;, нові проекти: напрямки, інвестиції, спеціалізація; портові кластери з переробки сільськогосподарських вантажів; нові технології перевалки: застосування в Україні.

Довідково:

У 2018/2019 маркетинговому році за травневими прогнозами Міністерства сільського господарства США у світовій торгівлі Україна займає 2-е місце з експорту зернових (49,3%), 4-є місце з експорту ячменю (3,6%) і кукурудзи (28,4%), 5-е місце з експорту пшениці (16,1%).

Прес-служба Мінагрополітики

Інші думки

Благодійний фонд Зв'язатися з нами

© Всеукраинская общественная организация производителей, переработчиков и экспортеров зерна, 1997-2024.
При цитировании и использовании любых
материалов ссылка на Украинскую зерновую
ассоциацию обязательна.При использовании в
интернет обязательна так же гиперссылка
на http://uga-port.org.ua Розробка сайту