Зв'язатися з нами
Search
Exact matches only
Search in title
Search in content
Search in excerpt
Search in comments
Filter by Custom Post Type

/ Реєстрація

БАЛАНСИ ПОПИТУ І ПРОПОЗИЦІЇ ОСНОВНИХ ВИДІВ ПРОДОВОЛЬЧИХ РЕСУРСІВ СТАНОМ НА 01.05.2019

Назад до всіх балансів

Економічний дискусійний клуб оприлюднює уточнені баланси попиту і пропозиції основних видів продовольчих ресурсів станом на 01.05.2019.

Зерно

Триває позитивна тенденція до нарощування обсягів українського зернового експорту. Згідно з оперативними даними митної статистики, у липні−квітні 2018/2019 МР загальний обсяг експорту зерна та продуктів його переробки (у зерновому еквіваленті) склав 42,3 млн. тонн, що на 21% більше, ніж у аналогічному періоді минулого року. Зростання обсягів експорту відбувається, в основному, за рахунок кукурудзи, якої вже вивезено 23,8 млн. тонн, що у 1,6 рази більше, ніж у 2017/2018 МР. Натомість обсяги вивезення інших провідних культур нашого зернового експорту скоротилися: пшениці вивезено 14,5 млн. тонн (на 10% менше), ячменю – 3,4 млн. тонн (на 19% менше).

Основними покупцями українського зерна залишаються країни Азії, Африки, а також Євросоюзу: пшениці – Єгипет, Індонезія, Марокко; ячменю – Саудівська Аравія, Алжир; кукурудзи – Нідерланди, Єгипет, Іспанія та Китай.

У квітні ц. р. оцінки основних показників річного балансу залишилися на рівні попереднього місяця, зокрема:

попит внутрішнього ринку – 22,5 млн. тонн, у тому числі: на продовольчі потреби передбачено 5,6 млн. тонн, фуражні цілі – майже 11,7 млн. тонн;

раціональний[1] експорт – 50,0 млн. тонн, зокрема пшениці – 16,7 млн. тонн, ячменю – 5,6 млн. тонн, кукурудзи – 26,8 млн. тонн;

перехідні залишки на кінець маркетингового року − 5,3 млн. тонн, або 24% від середньорічного внутрішнього споживання, що достатньо для гарантування продовольчої безпеки.

Олії рослинні

За експертними оцінками, за 9 місяців 2018/2019 маркетингового року вітчизняними підприємствами вироблено 4,7 млн. тонн олій рослинних, в тому числі олії соняшникової – майже 4,5 млн. тонн, або на 11% більше, ніж у відповідному періоді минулого сезону. 

Із загального обсягу виробництва олій на внутрішнє продовольче споживання спрямовано 367 тис. тонн, або 8,7 кг в розрахунку на одну особу.

Понад 95% виробленої в Україні олії відправлено на експорт. Загальний обсяг експорту у вересні−квітні поточного маркетингового року склав  4,5 млн. тонн олій, що на 15% вище показника відповідного періоду минулого сезону. Більше половини експорту, у вартісному вимірі, припадає на Індію, Китай, Нідерланди.

Імпорт олій за 8 місяців поточного сезону склав 180 тис. тонн, тобто знаходиться у межах показників вересні-квітня 2017/2018 МР. Із загального обсягу імпорту 83% (150 тис. тонн) – це пальмова олія, основним імпортером якої, традиційно, залишається Індонезія. 

Цукор

За даними митної статистики, у квітні 2019 року було експортовано 32 тис. тонн цукру, тобто у межах середньомісячного показника експорту поточного сезону. Слід зазначити, що у 2018/2019 МР, як і в попередньому, триває сповільнення темпів експорту українського цукру. Загалом за 8 місяців поточного сезону вивезено 336 тис. тонн цукру, або на 11% менше порівняно із вереснем–квітнем 2017/2018 МР. У поточному періоді найактивніший попит на український солодкий продукт спостерігається з боку пострадянських країн: Узбекистану, Азербайджану, Киргизстану, Таджикистану. 

Внутрішнє споживання цукру у вересні−квітні 2018/2019 МР оцінено у 913 тис. тонн.

Ураховуючи обсяги запасів цукру на початок маркетингового року, фактичного споживання та експорту, його залишки на 01.05.2019 розрахунково становлять 1,0 млн. тонн, що на 6% нижче їх рівня на аналогічну дату минулого року.

Зважаючи на затримку надходження окремих статистичних даних, обумовленою значною кількістю вихідних днів у травні, баланси попиту і пропозиції тваринницької продукції будуть оприлюднені у третій декаді місяця.

__________________________

[1] під раціональним експортом тут слід розуміти обсяги зернових ресурсів,  які можуть бути експортовані протягом маркетингового року, без загрози продовольчій безпеці країни

http://edclub.com.ua

Ще баланси

Благодійний фонд Зв'язатися з нами

© Всеукраинская общественная организация производителей, переработчиков и экспортеров зерна, 1997-2024.
При цитировании и использовании любых
материалов ссылка на Украинскую зерновую
ассоциацию обязательна.При использовании в
интернет обязательна так же гиперссылка
на http://uga-port.org.ua Розробка сайту